KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11642030
*
nr 1164 2030
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
Blandteknik, 2 st, "Tandvärk", 17x20
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 20:45:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 17:37:05
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:25
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:10
*
Jac Edgren
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
nr 1164 2030
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
Blandteknik, 2 st, "Tandvärk", 17x20
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 17:37:05 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:25 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:10